Módní styly

1. července 2010 v 13:13 | Kate |  Móda
Styl... slovo, které nás doprovází po celý život. Není to jen styl hudby, či oblékání, ale také životního postoje a často i názorů. Styl našich vrstevníků nás může často velmi ovlivňovat. Já bych vám v tomto článku chtěla představit alespoň několik málo stylů, které souvisí především s oblékáním.

Barbie
Toto označení v někom vyvolává nepříjemný pocit, protože si vybaví slečinku v růžovém, s optimistickými názory a sladkou čivavou v růžové kabelce. Není tomu tak. Barbie jsou dívky, které jako dívky chtějí vypadat. Žádné chlapecké oblečení, ale čistě dívčí outfity. Úzké kalhoty, sukýnky, uplá trička. Pro každou barbie je hlavním heslem DOKONALOST. Vše musí mít perfektní. Vlasy, nehty, pleť i oblečení. Tento styl vznikl samozřejmě po vzoru plastových panenek s perfektní postavou a dlouhými vlasy. Ano, pravé barbie tak chtějí vypadat.

Scene
Styl scene vyjadřuje svůj vlastní svět. Poslouchat to, co se komu líbí, nosit to, co kdo chce a nepřihlížet na ostatní. Scene se nebojí vynikat z davu. Naopak jim to dělá dobře, rádi se ukazují a nejsou to žádné stydlivky. Tento styl má i mnoho klučičích příznivců. Scene nosí rádi upnuté kalhoty, košile, dlouhé a sestříhané vlasy s patkou, mnoho výrazných doplňků a milují hudbu. Někteří scene patří k tzv. sXe. Což znamená straight edge. Je to jakási pomyslná skupina lidí, kteří nekouří, nepijí alkohol, neberou drogy. Někdy bývají i vegeteriáni. Pokud je někdo členem sXe často nosí na svém těle nebo oblečení velké ,,X".

Hip Hop
Hip Hop není jen záležitost hudby, ale především postoje k životu. Vyjádření svého názoru pomocí hudby (rapu) umění (grafity) a někdy i tance (break dance). Příznivci HH nosí volné a pohodlné oblečení. Volné kalhoty, tenisky, slušivé mikiny a kšiltovky s rovným kšiltem. Milují značky jako jsou Nike, Ecko, K1X a mnoho dalšího. 

Elegance 
Ať už toto slovo čtete jako ,,elegáns" nebo po česku ,,elegance" vyjde to nastejno. Elegance je styl  jak luxusního oblečení tak i kombinování ,,levných kousků" a nošení toho, co právě letí. Boty na podpadku, kabelky, jemné doplňky, rudé rtěnky, kouřové líčení očí... Myslím, že pravým důkazem elegance jsou Pařížanky. Ten, kdo toto hlavní město Francie navštívil, si určitě všiml žen, které jsou nesmírně krásné. Uvolněné, vzpřímené a nádherně oblečené. Nemusí nosit celý outfit od Louise Vuittona, stačí, když si vezmou něco výstředního a sladí vše dohromady. Milují především barvy jako je černá, hnědá, šedá, stříbrná, fialová. Nebrání se ale i ,,více" barevným (pastelově růžová, žlutá, neonově modrá). Letošní rok letí zvířecí vzory. Nejvíce se k elegantnímu stylu hodí šátek kolem krku s gepardím vzorem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama